Zabawy logopedyczne

Zabawa polega na odnalezieniu na ilustracji piktogramów, wskazanych przez przeciwnika. Nazwy wszystkich piktogramów składających się na obrazek zawierają literę [b]. Do karty głównej dołączona jest karta dodatkowa ze spisem nazw ilustracji. Materiał z serii „Obrazek z obrazków”.

Źródło: printoteka.pl

Załączniki:
Pobierz plik (bocian.pdf)bocian.pdf915 kB

Ogłoszenie 25.03.20

Szanowni Państwo

Dyrektor przedszkola informuje, że zgodnie z zapisami rozp. MEN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. zajęcia przedszkolne będą się odbywać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć. W ramach tej nauki będą realizowane treści podstawy programowej. Zajęcia będą ewidencjonowane w dzienniku lekcyjnym a frekwencja uczniów będzie odznaczana na podstawie kontaktu ucznia z nauczycielem i wykonania przez niego zleconych zadań.

Należy podkreślić, że zaistniała sytuacja jest dla nas nowa. Wszyscy uczymy się i mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy osiągali coraz większą jakość. Będzie to możliwe tylko z Państwa pomocą. Dziękujemy za współpracę. Prosimy śledzić wszystkie informacje, które będą się pojawiać na stronie przedszkola lub na poczcie elektronicznej.

Zajęcia logopedyczne

Materiały do wykorzystania, gotowe karty pracy i gry logopedyczne.

1. Gry planszowe, szereg syczący, szereg szumiący

Opis: Materiał zawiera planszę do gry w chińczyka, w której celem, oprócz dotarcia pionkami do bazy, jest wyraźne powtórzenie nazw obrazków z pól, na których stanie pionek. Można również ustalić, że nazwy obrazka należy użyć w zdaniu lub zapisywać kolejne wyrazy i na końcu gry stworzyć z nich opowiadanie.

2. Emocje, kategoryzacja i sortowanie, samogłoski, cyfry, zegary i czas, zwierzęta, wiosna, wieloelementowe

Opis: Materiał zawiera 17 kart składających się na książeczkę oraz kartę z wszystkimi jej elementami. Do przygotowania książeczki potrzebne będą rzepy. Materiałów można również użyć w formie plansz, na których dzieci ustawiają odpowiednie kartoniki.

Źródło: printoteka.pl