Przedszkole obecnie

Obecna siedziba przedszkola Od dnia 1 września 2012 roku Gminne Przedszkole w Baranowie włączone zostało w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Dyrektorem Zespołu została pani mgr Halina Furman.

Od listopada 2013 roku dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego został pan mgr Piotr Wiącek.

Przedszkolem nadal zarządza wicedyrektor pani mgr Marzenie Wojtaś.

Z dniem 1 września 2012 roku Gminne Przedszkole w Baranowie dotychczas mieszczące się w budynku przy ulicy Puławskiej 18 zostało przeniesione do budynku Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych przy ulicy Szkolnej 2 w Baranowie. (Parter - za szklanymi drzwiami).

Przedszkole czynne jest tak jak dotychczas w godzinach 7.00 – 16.00

Na potrzeby przedszkola zaadoptowano dwie sale szkolne. Sale wyposażone są w nowe dostosowane do wieku dziecka kolorowe meble, zabawki a także w różnorodne nowoczesne pomoce dydaktyczne, do których dzieci mają swobodny dostęp w kącikach zainteresowań. Na korytarzu zorganizowano szatnię dla przedszkolaków. Posiłki przynoszone są z kuchni znajdującej się piętro niżej. Przedszkolaki korzystają z jednej z dwóch łazienek znajdujących się w tym skrzydle budynku.

Na terenie szkoły jesienią 2013 roku zbudowany został nowoczesny plac zabaw. Dzieci mają tu miały zapewnione warunki do wszelakiego rodzaju zabaw, z możliwością rozwoju wszechstronnego ruchu. Teren placu zabaw daje też dzieciom i nauczycielom okazję do prowadzenia obserwacji przyrodniczych i doświadczeń.

Przez wiele minionych lat przedszkole liczyło dwa oddziały. Stanowiły je dzieci 2,5 i 3- letnie "MALUCHY" i dzieci 4- letnie "STARSZAKI".

Od roku 2014/2015 w skład przedszkola weszły oddziały zerowe.

Nauczyciele pracujący z dziećmi to osoby kompetentne, stale poszerzające swoją wiedzę fachową poprzez uczestnictwo w warsztatach, kursach i szkoleniach, które wspomagają merytorycznie pracę z dziećmi. Serdeczne i życzliwe dla dzieci i siebie, pozytywnie nastawione do zmian, co bardzo ułatwia pracę z dziećmi i rodzicami. Nasza praca dobrze służy rozwojowi dziecka, gdyż organizowane zajęcia są interesujące, dobrze zorganizowane i stwarzają dzieciom wiele sytuacji sprzyjających nabywaniu wiedzy i umiejętności.