Jak spędzamy dzień

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

7.00 - 9.00 Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne.
8.00 - 13.00 Działania pozwalające na realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
8.00 - 8.45

Aktywność inspirowana przez nauczyciela, z inicjatywy dzieci, praca indywidualna z działalnością kompensacyjną i stymulująca rozwój dziecka. (0,15 godz.)

Zabawy dowolne dzieci. (0,30 godz.)

8.45 - 9.00 Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne, zabawy ruchowe ze śpiewem, oraz zabawy integracyjne. (0,30 godz.)
9.00 - 9.30 Śniadanie. (0,30 godz.)
9.30 - 10.00 Zajęcia programowe wychowawczo - dydaktyczne i inspirowane przez nauczyciela w celu wspomagania rozwoju dzieci w sferze ruchowej, muzycznej, plastycznej, poznawczej, językowej, matematycznej i przyrodniczej. (0,30 godz.)
10.00 - 10.30 Zabawy swobodne z wykorzystaniem kącików zainteresowań. (0,30 godz.)
10.30 - 11.45 Spacery, wycieczki, gry i zabawy na powietrzu. (1,15 godz.)
11.45 - 12.00 Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne, porządkowe. Ćwiczenia i zabawy doskonalące funkcje percepcyjno – motoryczne. (0,15 godz.)
12.00 - 12.30 Obiad. Kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturowych. (0,30 godz.)
12.30 - 14.00 Odpoczynek w miarę potrzeb dzieci, zapewnienie dzieciom różnych form relaksu w sali (słuchanie muzyki, słuchowisk, bajek czytanych przez nauczyciela) (0,30 godz.)
14.00 - 14.15 Prace porządkowe, czynności higieniczne.
14.15 - 16.00

Zabawy dowolne, rozmowy indywidualne z dziećmi, kontakty z rodzicami. Tworzenie sytuacji rozwojowych – rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci.

Rozchodzenie się dzieci.

Uczniowie dzieciom

Uczniowie szkoły podstawowej, wspólnie z opiekunem BIBLIOTEKI SZKOLNEJ panią mgr Urszulą Lamek realizują akcję "CZYTAMY DZIECIOM".

Akcje i kampanie

Zachęcamy wszystkich rodziców, jak również nasze przedszkolaki, do brania udziału w popieranych przez nas akcjach.

AKCJA "Cała Polska czyta dzieciom"

AKCJA "Góra Grosza"

AKCJA "Korek"

Bierzemy udział w zbiórce:

-zużytych baterii

-makulatury

-telefonów komórkowych.

Uroczystości

TRADYCJE I UROCZYSTOŚCI
w roku szkolnym 2019/2020

10 czerwca 2018r.

27 marca 2018r. grupa(II) dzieci 5-letnich wzięła udział w apelu z okazji Dnia Języka Ojczystego „MÓWIMY ŁADNIE I POPRAWNIE” organizowanym przez nauczycieli gimnazjum i panią bibliotekarkę. W dniu dzisiejszym z radością otrzymały dyplomy od pani Uli za wyrecytowane wiersze.

4.06.2018r.

Nasze Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym: "Moja bajka".

I miejsce zajęła Maja W. z grupy 3 latków

II miejsce zajęła Barbara P. z grupy 4 latków

III miejsce zajęła Magdalena P. z grupy” 0b”

IV miejsce zajęła Zuzanna W. z grupy 5 latków

03.06.2018r

Dnia 3 czerwca o godz. 15.00 w konkursie wokalnym dla przedszkoli z powiatu puławskiego organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach udział wzięło 3 dzieci z naszego przedszkola . Magda K. z grupy „0 a” zajęła 3 miejsce śpiewając piosenkę „Jamniczek”. Festiwal Piosenki Przedszkolaka był prezentacją umiejętności wokalnych dzieci. Festiwal miał formę konkursu. Był okazją do spotkania najmłodszych solistów i ich nauczycieli. Służył rozśpiewaniu dzieci i promowaniu piosenki dziecięcej.

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH BUTELEK

Akcja „Drzewko za Butelkę” polegała na zbieraniu przez dzieci plastikowych butelek. W zamian za udział w akcji, dzieci otrzymały zestaw przyborów szkolnych oraz worki. Butelki trafią do wtórnego wykorzystania, a dzieci uczą się szacunku do środowiska naturalnego, zasad postępowania z odpadami i mówią o korzyściach z ponownego ich wykorzystania. Najlepsi zbieracze (grupy przedszkolne i indywidualni uczestnicy), otrzymali nagrody, które wręczone zostały podczas uroczystego finału Akcji.

I miejsce zajęła grupa 4- latków i otrzymała kupon na kwotę 500zł.

II miejsce zajęła grupa 5- latków (II)z wynikiem 67,09 butelek/dziecko

III miejsce zajęła grupa 6- latków (b)

Indywidualnie najwięcej butelek zgromadziła dziewczynka z grupy 4- latków i otrzymała kupon na kwotę 500zł oraz dostała zestaw do badmintona.

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe uroczystości. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką swoich kochanych wychowawczyń piękną niespodziankę, wyjątkowe artystyczne występy. Wychowawczynie dzieci z grup zerowych spotkania z rodzicami zorganizowały w plenerze. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.

Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez.

Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Rodzice dostali bukiety z papierowych kwiatów, własnoręcznie wykonane laurki oraz wiele innych. Pomysłowość dzieci i pań była w kwestii upominków – przeogromna. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

WYCIECZKA DO KINA

Dnia 29.05.2015r. grupy przedszkolne: 5-latki grupa I i II, oraz 4-latki wybrały się na wycieczkę do kina „Sybilla” w Puławach. Przedszkolaki już od samego rana, gdy wchodziły do sali, o niczym innym nie rozmawiały jak o wycieczce, o tym, że jadą do kina. Dzieci miały okazję obejrzeć film ”Futrzaki ruszają na ratunek” ,który przedstawiał historię o Maksiu - kocie, który marzy o karierze muzycznej i wielkiej sławie.

Przed seansem dzieci bawiły się wspólnie z animatorami w podróż do różnych krajów świata, tańczyły przy muzyce danego kraju.

Następnie wylosowane dzieci z panią Moniką przedstawiły na scenie w kinie inscenizację pt. Rzepka”

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami .Przed wejściem do kina dzieci otrzymały w prezencie batoniki. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i zadowolone.